October 6, 2022, 8:39 pm

НОРВЕШКА ЛИ Е, ХОЛАНДИЈА ЛИ Е – БУЈАР НЕ ЗНАЕ: Владата му ја згреши националноста на норвешкиот Државниот секретар во Министерството за надворешни!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Бујар Османи денеска оствари оствари средба со Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка, Аудун Халворсен и за среќа немаше кикс со знамињата

Но за несреќа се случи нов владин кикс, па на Аудун Халворсен владата му ја згреши националноста. Наместо како Државен секретар во Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка, Аудун Халворсен беше претставен како претставник на Кралството Холандија. Очигледно никој во владата на Заев како дете не учел географија!

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This