Обилни врнежи од дожд утрово низ земјата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а во западните делови од раните утрински часови на планините и на повисоките места врнежите ќе бидат од снег, при што ќе се формира нова позначителна снежна покривка. Во утринските часови ќе дува засилен ветер од југоисточен, а во текот на денот слаб до умерен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10 степени.

Во Скопје облачно со врнежи од дожд и со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 5 степени.

Утре се очекува слаб локален дожд и снег, а од понеделник следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер.

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...

More Articles Like This