December 1, 2022, 8:44 pm

Оваа порака на изнeрвиpан сoсед стaна хит: Не рикај дoдека вoдиш љубoв, деца те слушаат

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На Фејсбук групата “Контроверзен хумор“ се појави смешно предупредување на еден сосед кој мака мачи со неговата темпераментна соседка. Еден од станарите ја предупредил сосетката да не „рика многу“ додека води љубов со својот партнер, а потоа го закачил на ѕид.

На таблата, во ходникот на влезот на зградата, е прикачена хартијата со игла, каде стои опоменувањето на сосетката дека не ги почитува домашните правила.

На хартијата стои напишано:

– Би ја замолил „дамата“ од стан 39 да не рика додека „води љубов“! Те слуша цела зграда !!! Ова е град, а не поле на кое очигледно сте навикнати! Срамото, децата те слушаат! Следниот пат, стави лента на устата кога немаш воспитување! – пишува на хартијата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This