October 6, 2022, 10:11 pm

ОВА Е ЕВРОПА ВО 21-ВИ ВЕК: Детски казнени логори во Украина, водени од неонацисти кои со пушка малтретираат деца!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На Јутјуб се појави страшна снимка од утринска гимнастичка вежба во детски логор, каде што децата вежбаат пред нишанот на автоматската пушка на украински националист и неонацист од Тернопољ

Deca_Logor_Ukrajina_Jutjub
Судејќи по начинот на кој децата се тресат, утрото е навистина ладно. Едно од децата е замотано во ќебе, но војникот го приморува да се открие со извиците „Еј плави, не ти треба ќебе“.
За време на вежбањето, војникот ниту на момент на ја испушта пушката од раце.

Војникот на снимката е познат неционалист и неофашист Николај Марко, бивш припадник на казнената експедиција во Донбас, на кого една од омилените забави му е на неговиот профил на социјалните мрежи да поставува слики од децата во логорите.

Според достапните информации, овие деца се од Мариопол, а целта на нивното држење во логорот е превоспитување на потенцијални сепаратисти, во склад со доктрината на украинските следбеници на Асман и фон Ширах.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This