February 7, 2023, 8:47 am

Ова е најсреќната личност на светот: Добила милиони на лото два пати во ист ден

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Една 64-годишна жителка на Флорида, САД, можеби е најсреќната личност во светот.

Таа имала два добитни тикети за лотарија и со нив добила две награди од 2 милиона долари во еден ден. Сузан Фитон имала два тикети со исти броеви, а и двата биле добитни, па нејзината целосна награда изнесува 4 милиони долари.

Според локалните медиуми, шансите да се добие само 1 милион долари на лотаријата во која учествувала Фитон се една во 12.607.306.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This