Ова е новиот среќен добитник на ЏЕК ПОТ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Видеолотарија Касинос Австрија соопшти дека e освоена уште една од најпопуларните и најпосакуваните добивки во Македонија – СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ.

„Најновиот среќник е од Скопје и на 11 август, неколку минути по 13 часот стана сопственик на неверојатни 8.838.489 денари. Тој не сакаше да се експонира и реши да остане анонимен, но затоа ја споделуваме неговата радост, како ново продолжение на среќната приказна, наречена СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ.

Може да го добие секој што се забавува и игра на видеолотариските терминали, насекаде низ земјава, а потенцијалната добивка се движи од 8.000.000 до 12.000.000 денари, стои во соопштението.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This