February 7, 2023, 8:39 am

Ограбена аптека во Кисела Вода

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 22.07.2021 околу 19.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на ул.„Огњан Прица“ едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This