February 28, 2024, 1:41 pm

Ограбена аптека на Партизанска

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пари од касата одзело лице кое синоќа упаднало во аптека на булеварот Партизански Одреди.

Како што информираат од полицијата, крадецот се заканувал и употребил сила кон фармацевтката која била на смена.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This