December 9, 2023, 10:33 pm

ОГРАБЕНА ВИЛАТА НА САША ПОПОВИЌ: Еве што однеле крадците

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Куќата на директорот на Гранд продукција, Саша Поповиќ се најде на мета на крадците, а според првите информации од вилата е однесен сеф.

Сопругата на Саша Поповиќ, Сузна Јовановиќ, минатата ноќ го пријавила случајот, а полицијата трага по крадците.

Како што пренесуваат белградските медиуми, од куќата е однесена е роба во вредност од 100.000 евра. Саша Поповиќ и неговата сопруга наводно биле во Опатија, каде инаку минуваат доста време бидејќи имаат неколку недвижнини.

Вилата на директорот на Гранд се наоѓа во елитниот дел на Безаниска коса, која е постојано под надзор. На самиот влез од населбата постои рампа и никој не може да влезе ако не е најавен, а цела населба е заградена со ограда

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This