February 6, 2023, 3:25 am

Ограбена црквата „Рождество на Пресвета Богородица“ во Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Непознати сторители ноќеска ја ограбиле црквата „Рождество на Пресвета Богородица“ во Скопје.

Во моментот полициски службеници вршат увид. Засега нема инфорамација што е украдено.

Министерството за внатрешни работи најави дека по извршениот увид ќе бидат соопштени повеќе детали за грабежот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This