Огромeн пожap избyвна на Крит, ја зафати познатата плажа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Голем пожар избувна на познатата плажа Превели на грчкиот остров Крит во близина на шума со палми. Во гаснењето на пожарот беа ангажирани 60 пожарникари со 29 противпожарни возила и два хеликоптери.

Крајбрежната стража спроведе голема акција за транспорт на карванот од плажата Превели на југот на островот на друга плажа, објави грчкиот портал Екатимерини.

Според првите информации, пожарот се шири во спротивна насока од палмината шума.

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This