Од утре промена на времето, не очекуваат пopојни дождови

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

За утре попладне и за петок метеоролозите најавуваат промена на времето со локален порoен дожд и грмежи во јужните делови од државата.

Според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи, во петок ќе дува и засилен северен ветер.

Веќе од сабота, повторно следува период на стабилно време, но со пониски утрински температури.

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...

More Articles Like This