ОПШТИНА АЕРОДРОМ КАКО ПАРКИНГ ЗА ЦИСТЕРНИТЕ НА ЗАЕВ: Жителите на општина Аеродром револтирани поради узурпираните паркинзи!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Општина Аеродром се претвори во паркиралиште за цистерните на Заев – обвинуваат граѓаните на социјалните мрежи, откако нивните платени паркинг места веќе со месеци се узурпирани од неколку цистерни и камиони на фирмата „Тритерол“ која се поврзува со кланот Заеви

 

Аеродромци се револтирани и бараат од градоначалникот Марин итно да превземе мерки за отстранување на цистерните кои ги узурпираат паркинг местата кои тие ги имаат платено.

„Аеродром претворен во паркиралиште за цистерните и камионите на Зоран Заев. Златко Марине засрамисе !“ – пишуваат жителите на Аеродром на ФБ страницата „Аеродром во моето срце“.

1 коментар

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This