Османи на средба со амбасадорите на Бугарија, Германија и ЕУ за ко-претседавањето на Македонија и Бугарија со Берлинскиот процес

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Министерството за надворешни работи претпладнево ќе биде одржан работен појадок на шефот на дипломатијата Бујар Османи со амбасадорите на Бугарија Ангел Ангелов, на Германија Анке Холштајн, на ЕУ Дејвид Гир и на земјите од Западен Балкан.

Работниот појадок е дел од активностите во рамките на Заедничкото ко-претседавање на Република Македонија и Република Бугарија со Берлинскиот процес.

Предвидено е воведните обраќања да имаат Османи, Ангелов, Холштајн и Гир, соопшти МНР.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This