Османи: Tоа што бараат Бугарите e „подвижна мeтa“, сѐ е различно од тоа во октомври

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме околу спорот со соседна Бугарија.

Османи го оцени како „подвижна мета“ барањето на Бугарија, а додаде и дека сосема различни прашања биле од тие во месец октомври.

Реално ова е подвижна мета, во текот на целиот овој период во однос на тоа што точно се бара. Сосема различни прашања беа кога отидов јас во октомври во Софија, на мојата прва посета откако станав министер – порача Османи.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This