Османи стpaвува од „ново грчко сценарио“ и влегување во зaмрзат koнфлиkт со Бугарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека не добивањето на датум за почнување на преговори со ЕУ нема да донесе дестабилизација, но, како што вели, стравува од ново грчко сценарио.

Најголемиот страв е да не влеземе во ново грчко сценарио, а тоа е да влеземе во замрзнат конфликт со Бугарија. Ова да стане нова нормалност во нашите односи – вели Османи.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This