February 6, 2023, 4:34 am

Отиде туристичката сезона во Грција: Туристите масовно си 3amинуваат од Миконос поради KoBид-mepkите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Грчките здравствени власти објавија 1.558 нови случаи на коронавирус во период од 24 часа, како и 10 нови смртни случаи.Бројот на интубирани пациенти е 123, во споредба со 124 дена порано, објави „Катимерини“.

Регионот Атика, кој ја опфаќа престолнината Атина, има регистрирано 610 нови случаи, проследено со Солун со 112. На малиот остров Миконос, каде што е воведен 5-часовен полициски час и други ограничувања, пријавени се 39 нови случаи. Мерките предизвикаа масовен егзодус на туристи од оваа популарна туристичка дестинација во Грција.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This