Откако на Алтернатива и даде се: Попладнево 3aeв на средба со партнерите од власта

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ова следува откако лидерот на ЛДП, Горан Милевски се пожали дека не е информан за договорот со Алтернатива и откако ќе слушнат што има Заев да им каже ќе одлучат дали ќе останат во владата.

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев вечер во 18 часот ги повикал на координативна средба лидерите на коалициските партнери, дознава Фокус.

Партски извори велат дека Заев сака да ги информира партнерите за договорот постигнат со лидерот на Алтернатива, Африм Гаши за влез на партијата во владата.

Ова следува откако лидерот на ЛДП, Горан Милевски се пожали дека не е информан за договорот со Алтернатива и откако ќе слушнат што има Заев да им каже ќе одлучат дали ќе останат во владата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This