Официјално: Кирил Пецаков кандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кирил Пецаков и официјално е кандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, објави членот на ИК на партијата, Антонио Милошоски, во дневникот на Сител телевизија.

– Нашиот фаворит за општина Охрид е Кирил Пецаков, и може да го врати сјајот на градот, истакна Милошоски.

Пецаков во моментов е пратеник во Собранието на Република Македонија, а претходно беше советник во Советот на општина Охрид.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This