Охриѓанец co дpвeни и мeтaлни пpeдмeти нaтeпaн oд тpи лицa вo Трубарево

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Охриѓанец со дрвени и метални шипки нападнат во скопското село Трубарево, информира МВР.

-На 01.11.2020 во 03.40 часот во СВР Скопје, Д.В.(37) од Охрид пријавил дека околу 03.00 часот во с.Трубарево бил физички нападнат со дрвени и метални предмети од три лица, по што едно од лицата физички го нападнало и А.С.(69) од Скопје- стои во дневниот билтен на МВР.

МВР презема мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...

More Articles Like This