November 29, 2022, 3:33 pm

Панди Јани co чecтиткa дo Мицкоски зa гoлeмaтa пoбeдa нa ВМРО-ДПМНЕ на локaлнитe избopи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на огранокот на Социјалистичкото движење во Пустец, Панди Јани му ја честиташе големата победа на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан МИцкоски на локалните избори.

-Македонија победи, граѓаните се обединија и избраа промени… Честитки до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за големата победа, а на новоизбраните градоначалници им посакувам успешна работа! Да живее Република Македонија!, вели Јани во својата честитка упатена до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This