Паника во Холандија: Евакуиран аеродром поради закана за бомба

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Холандските власти наредија да се испразни аеродромот во Мастрихт во Ахен откако пристигна закана за бомба, објави денеска холандската новинска агенција АНП.

АНП се повика на податоците на воената полиција, која патролира по границите и е одговорна за безбедноста на аеродромот, пренесе Ројтерс.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This