November 29, 2022, 4:42 pm

Паралелното пребројување покажува дека победник на изборите е „Има таков народ“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Паралелното пребројување покажува дека победник на овие избори е партијата „Има таков народ“. Гласовите од странство сè уште не се пристигнати, изјави заменик-претседателот на партијата Тошко Јорданов.

Тој истакна дека станува збор за податоци од паралелните пребројувања на две социолошки агенции.

Станислав Балабанов, пратеник во 45-то Собрание, истакна дека без оглед на излезноста, ова е политичкиот крај на ГЕРБ.

Тој посочи дека денеска е забележана и друга „политичка смрт“ – онаа на таканаречените „патриоти“.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This