Пендаровски: Димитар Ковачевски е голема непознаница во политиката

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот Стево Пендаровски во гостувањето во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 ТВ, зборувајќи за актуелните настани во Македонија, се осврна и кон новоизббраниот претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски, нарекувајќи го непознаница

„Објективно, Димитар Ковачевски е голема непознаница во политиката бидејќи не бил на позиција претходно. Треба да му се даде шанса, факт е дека има богато академско искуство, има години и години партиски стаж во СДСМ, таму го познаваат. Мислам дека има конекции со разноразни групации кои постојат. Мислам дека има добра стартна основа“, изјави шефот на државата.

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...

More Articles Like This