Песков: Западот е подготвен да се здружи и со „црниот ѓавол“ само за да го запре Путин

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Многу западни специјални служби и администрации не го сакаат рускиот претседател Владимир Путин и се подготвени да го извлечат и самиот ѓаволот и да го стават како главен ривал на претседателот, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

„Западниот медиумски простор не е толку слободен како што изгледа. Поточно, тој воопшто не е слободен. Тој ги извршува функциите на агент на многу начини. Не странски агент, туку домашен агент – специјални служби, нивните власти. Многумина од нив не го сакаат Путин и сакаат втор претседател во Русија. Претседател кој нема да зборува за црвени линии, кој ќе замижува пред работата на медиумите кои добиваат пари од странство, кој ќе дозволува геј паради, расфрлањето на руската територија, кои ќе ги затворат очите пред американските нуклеарни проектили што ги поставуваат во Днепропетровск“, рече Песков.

„Затоа се подготвени да го извлечат црниот ѓавол и да го назначат за главен ривал на претседателот“, додаде Песков.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This