February 6, 2023, 10:40 am

Петмина повpeдени во тешка сообраќајна нecреќа во Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 11.11.2021 околу 23.00 часот на крстосница на бул.„Илинден” и ул.„Наум Наумовски Борче” во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди”, управувано од Н.Л.(26) од Скопје и патничко возило „шкода”, управувано од И.Ј.(31) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата со повреди се здобил возачот Н.Л., а со тешки телесни повреди се здобил неговиот сопатник Г.А.(30) од Скопје, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза”, додека возачот И.Ј. и неговите сопатници И.Ч.(28) и Н.Ј.(28), двајцата од Скопје се здобиле со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски”. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This