Пет mpтви тела, од кои три деца, пронајдени крај Берлин, имаат paни од kypшуми и yбоди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во местото Сензиг, кое се наоѓа јужно од Берлин во Германија, пронајдени се пет мртви тела, јавува Билд.

Како што вели портпаролот на тамошната полиција, денеска претпладне, во куќа, биле пронајдени пет тела, откако добиле дојава. Се сомневаат на убиство.

Во тек е голема истрага.

Како што тврдат германските медиуми, меѓу мртвите две се возрасни и тri деца.

„На телата видливи се прострелни и убодни рани“, вели Гено Бантлеон, државен обивинтел, во разговор за Билд.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This