October 2, 2023, 6:45 pm

Пешак од Крива Паланка тешко повреден

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 06.12.2021 во 16:00 часот во ОВР Крива Паланка било пријавено дека на ул.„Илинденска“ во Крива Паланка, патничко возило „фолксваген голф“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од С.С.(44)  од Крива Паланка удрило во пешакот С.М.(45) од Крива Паланка.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Крива Паланка.

Увид извршила екипа од ОВР Крива Паланка.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This