February 29, 2024, 9:43 pm

Повлекувањето на Шеќеринска од сите позиции е најсилен сигнал дека СДСМ се paспаѓа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Повлекувањето на Шеќеринска од сите позиции е најсилен сигнал до сега дека во СДСМ се случуваат многу поголеми потреси од она што јавноста го мисли. До сега се покажа дека Шеќеринска има исклучителен инстинкт за „преживување“ во политиката. Не сака да биде дел од дебаклот кој ќе и’ се случи на таа партија па си остава можност утре повторно да биде дел од некое идно раководство во СДСМ, или во најмала рака да не биде дел од пропаста.

Најмалку е мое да зборувам за приликите во СДСМ, но од она што со години ги следам случувањата во таа партија мислам дека им следат десет години опозиција и крупни внатрешни прераспределби и поделби, напиша на Фејсбук, Никола Србов од ВМРО-ДПМНЕ.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This