December 8, 2022, 7:21 am

Повторно паѓа пазарот на криптовалути – Биткоин ја губи вредноста

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пазарот на криптовалути изгуби 2,6 отсто од вредноста во изминатите 24 часа, а според податоците на веб-страницата „Коингеко“, капитализацијата моментално изнесува 2,26 трилиони долари.

Биткоинот падна за 2,3 отсто во истиот период и моментално се тргува по 46.489 долари.

Етереумот, исто така, денеска е намален за 3,8 отсто и моментално се проценува на 3.837 долари.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This