September 26, 2022, 7:49 pm

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ОВА МИЗЕРНО ЧОВЕЧЕ: Сеуште е нејасно дали Zaevi е природно глуп или да?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Откако изутринава направл хаос на Бихаќка поради сознанието каква глупост направил, Zoran Zaevi на службите во LSDM итно побарал да бидат повикани ПР „експертите“ од Белград кои би требало да смислат стратегија да го исперат од глупоста која ја направил

zaev_stadion_UCK

Помина половина ден, и Zaevi објави едно бедно видео на својот ФБ профил во кое вели дека тој бил голем фан на фудбалот, и дека затоа што бил Македонец решил дека треба да оди и да ја бодри Шкендија на натпреварот против Гент. Дури и се обиде вината за својата глупост да ја префрли врз неговите „противници“, кои на оваа постапка не гледале така.

Очигледно е дека Zaevi е загубен во просторот, па влегува од глупост во глупост.

Имено, неспорно е дека цела Македонија дава поддршка на било кој Македонски тим кој ќе успее да се пласира во силните Европски натпреварувања, дури и на „Шкендија“. Проблемот е во тоа што Zaevi со неговото присуство на Арената „Филип Втори Македонски“ ја оправда националистичката реторика на навивачката група „Балисти“ која е спонзорирана од истиот генерален спонзор на „Шкендија“.

Не е проблемот во тоа дали Zaevi сакал да бодри тим од Македонија во кој играат и Македонци и Турци, Бошњаци, Албанци и сите народности на Македонија. Проблемот кој Zaevi очигледно не може да го разбере е во тоа што тој оправдува величење на терористичката група УЧК. Проблемот е во тоа што тој скандирал и навивал под знамето на Џемо Хаса (фашистички злосторник од гостиварско). Проблемот Zaevi, е во тоа што во видеото не се ни обиде да ги осудиш големоалбанските аспирации на „Балистите“ со кои си навивал, не најде простор да кажеш дека ти не се согласуваш со правењето на херои од обични терористи кои 2001, па и минатата година се бореа за ти да живееш во мир. Црпнат еден.


Погледнете ја оваа мизерна појава наречена човек. Погледнете и слушнете како се обидува да се испере од глупостите, а во исто време правејќи нови. Погледнете како нема доволно интелектуален капацитет да ја разбере причината поради која Македонска јавност бурно реагираше на неговата идиотска постапка.

Ај, што србите го снимале Zaevi пред вратата на кабинетот во штаб како мало детенце пред рецитал, обидувајќи се да се испере од глупоста, а запаѓајќи во уште поголема, овие ПР „експертите“ од Белград ги насамариле и најгласните соросоиди и шаренолики фрлачи на куртони да го бранат на социјалните мрежи.

Само уште Катица не доби наредба да го брани балистот Zaevi.

Погледете ги овие очајни обиди, овие патетични ликови кои се обдиуваат да го спасат својот шеф, незнаејќи во што се впуштаат. За ваквите луѓе постои една дефинција која ја постави Мирка Велиновска, а гласи „корисни идиоти“. Луѓе кои незнаат што збруваат, ама секако ќе кажат бидејќи така им кажале.

Мизерно. За некој денар си плукнаа по своите родители, своите деца, својата земја. Освен секако, Рамадани и Зекири, тие се со „Балистите“.

unnamed (1)

unnamed (2)

unnamed (3)

unnamed (4)

unnamed (5)

unnamed (6)

unnamed

5 КОМЕНТАРИ

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This