December 6, 2022, 10:56 am

Пожар беснее на сртот над Кучково

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од загрижени граѓани добивме фотографии со објаснување дека се работи за пожар големи дим во месноста Кучково, поточно на сртот над Кучково, на Скопска Црна Гора.

Од противпожарна бригада, не информираа дека засега официјално Против пожарната бригада нема добиено никакво известување или повик за точна локација и ќе испратат екипи на терен за да ја проверат локацијата чим добијат повик.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This