Пожap во липковско Слупчане, гоpeше семејна куќа, за среќа нема повpeдени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Горел кров на семејна куќа во липковското село Слупчане, информираше денеска Регионалниот центар за управување со кризи. Кумановските пожарникари интервенирале нешто повеќе од два часа.

– Вчера, Територијалната противпожарна единица Куманово во текот на изминатиот период имале една интервенција во село Слупчане на запалена семејна куќа на која целосно изгоре кровна конструкција. Шесте пожарникари интервенирале во периодот од 12:20 до 16:55 часот, со две противпожарни возила. Причината за пожарот и материјална штета се непознати, соопшти РЦУК Куманово.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This