Познатата српска актерка позитивна на кoрoнавиpус

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Слобода Мишаловиќ е позитивна на коронавирус, поради што снимањето на серијата „Тајните на лозата“ беше прекинато на 19 септември, пренесува „Телеграф.рс“.

Наводно, снимањето било паузирана додека сите членови на тимот не биле тестирани за вирусот. Истите медиуми наведуваат дека другите членови на тимот, кои веќе биле тестирани за коронавирус, се негативни.

„Телеграф“ наведува дека актерката, инаку, ја примила третата доза вакцина против коронавирус. Таа беше вакцинирана со руската вакцина Спутник В.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This