October 3, 2023, 7:21 pm

Позната состојбата на повpeдените

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во моментов сите се контактибилни, во стабилна состојба и надвор од животна опасност.

Шестмина се со изгореници, а еден пациент има повреда на ногата.

По прегледот и проценката на нивната состојба, тие се сместени во болница и се следи нивната состојба.

Сите 7 повредени во страшната несреќа на магистралата ка Струма се сместени во болницата во Пиргов.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This