December 9, 2023, 10:20 pm

Познат идентитетот на зaгинaтите во автобуската нecpеќа во Бугарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Утрово уште една страшна автобуска несреќа ја разбуди Македонија, откако во соседна Бугарија целосно изгоре македонски автобус во кој животот го загубија 46 патници, меѓу кои и деца, а седум се згрижени во Болница во Софија и се надвор од животна опасност.

Алсат телевизија ги објави имињата на настраданите во автобуската несреќа која што се случи во Бугарија:

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This