Познат идентитетот на Македонецот кој падна со kланот на Веља Heвоља

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Српската полиција спроведе голема акција во која ги упаси сопругите во групата околу Веља невоља.Покрај неговата и сопругата на Марко Миљковиќ уапсена е и партнерката на еден Македонец.

Меѓу уапсените е и Филип Ивановски од Панчево кој бил вработен во ЈКП Панчево.Тој разменувал дрога за кланот на Веља и ги малтетирал неговите противници.

Приведена па пуштена е неговата партнерка Марија Милутинов која му е невенчана сопруга.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This