February 29, 2024, 9:38 pm

Арбен Таравари добил понуда за министер, Христијан Костов најсериозен кандидат

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Имиња на најмалку двајца доктори се во опција за нов министер за здравство по оставката на Венко Филипче.

Најсериозен кандидат досега е Христијан Костов, директор на ГОБ „8 Септември“ кој би бил предлог на СДСМ за нов министер за здравство.

Неофицијално, понуда за превземање на функцијата министер за здравство добил и градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари, кој функцијата министер за здравство ја обавуваше од јуни до октомври 2017.година.

Од кабинетот на Таравари демантираат дека до сега пристигнала ваква понуда до нив.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This