ПОЛНЕТЕ ГИ РЕЗЕРВОАРИТЕ ДО ПОЛНОЌ: Скок на цената на бензините, дизелот ќе поефтинува

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ако возите на бензин тогаш до полноќ наполнете ги резервоарите бидејќи РКЕ одлучи во следните седум дена ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 да се точат по цени повисоки за 0,5 ден/лит.

Тоа значи дека овие горива ќе ги плаќате 68.50, односно 70.50 денари.

Еуродизелот пак бележи пад на цената од 1 денар и тој нафтен дериват ќе се продава за 61 ден/лит.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This