December 6, 2022, 5:18 pm

Поради дeфeкт утре без вода ќе останат неколку улици кај Кванташки пазар

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 20.02.2021 година (сабота) поради уличен дефект од Ф – 200 мм на ул. Перо Наков б.б – во близина на Кванташки Пазар, во периодот од 12.00 часот па се до отстранување на дефектот без вода ќе останат корисниците од улиците „Боривое Милошевски“, „Димче Милошевски“, „Вера Радосављевиќ“ и „Зендел Џемаил“, како и дел од корисниците од ул. „Перо Наков“ во општина Гази Баба.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This