Поршeто на кpaлoт на кoкaинoт на аукциjа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

„Поршето 911 карера 3.0“, кој му припаѓаше на кралот на кокаинот, Пабло Ескобар, ќе се продава на аукција. Автомобилот од 1974 година е уникатен, тој учествуваше во повеќе трки, а претходно го возеше и шампионот во Формула 1, Емерсон Фитипалди.

Овој спортски автомобил ќе се продава на онлајн-аукција и се очекува да се продаде за 1 милион долари.

Модел е вратен во САД по смртта на Ескобар.

Каросеријата е вратена во оригиналната состојба, а „поршето“ е реставрирано помеѓу 2007 и 2010 година. И по реставрацијата, учествуваше на многу натпревари и освои многу награди.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This