February 26, 2024, 6:20 pm

Похумана грижа за бездомните животни во Скопје: Арсовска на средба со претставници од „Анима Мунди“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денес оствари средба со претставници од граѓанското здружение за заштита на животните „Анима Мунди“. На средбата се разговараше за похумана грижа како и изнаоѓање на трајно хумано решение за проблемот со бездомните животни.

„На денешната средба со претставници од граѓанското здружение за заштита на животните „Анима Мунди“, разговаравме за похумана грижа за бездомните животни во градот. Конструктивните предлози за заштита и благосостојба на животните и изнаоѓање на трајно хумано решение за проблемот со бездомните животни се важни за обезбедување системски решенија“, информираше Арсовска преку социјалните мрежи.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This