October 6, 2022, 2:46 am

По 117 часа – Дуда Алексиќ победи на натпреварот за најмрзелив Црногорец

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Натпреварот во лежење во Црна Гора што започна на 20 август заврши, а победник е Дуда Алесиќ, кој постави и нов рекорд во ова несекојдневно натпреварување.

Новиот рекорд е 117 часа, а го постигнаа речиси сите тројца натпреварувачи кои до самиот крај се бореа за наградата од 300 евра.

„Победникот е Дуда Алексиќ со 117 часа, а само 5 минути порано џентлменски стана Никола Бошковиќ и 115 часа издржа и Марко Вуќковиќ. Сите се морални победници. Ѝ честитаме на Дуда“, напишаа организаторите. Претходниот рекорд беше 49 часа. Натпреварот се организира веќе десетти пат.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This