ПРВОТО ИНТЕРНЕТ ИСКУСТВО НА ШИЛЕГОВ: Пресот на Шилегов пократок од првото сексуално искуство на тинејџер!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пропадна обидот на Петре Шилегов за поврзување со граѓаните користејќи ги благодетите на модерната технологија и социјалните мрежи, откако најавената прес конференција која требаше да се емитува во живо преку интернет на неговиот ФБ профил, траеше пократко од сексуалното искуство на тинејџер

silegov_pres

Со ваква најава, портпаролот на СДСМ најави прес конференција на која истакна дека заедно со граѓаните ќе изграделе модерна, современа и европска држава. Еден час подоцна, од современоста и модерноста ништо не излезе, откако најавениот прес траеше само 30 секунди.

silegov_internet

Според Шилегов причината за неуспешната прес конференција била „до интернетот беше“. Модерно и современо нема што.

Останува нејасно како Шилегов ветува дека ќе ја изградел Македонија во современа и европска држава, а не може да одржи еден прес и истиот да го пренесува на интернет?

 

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This