February 22, 2024, 10:18 pm

Прв ден на Божик – 25 декември неработен за граѓаните од католичка вероисповед

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Првиот ден на Божик 25 декември (сабота) е неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед во Република Македонија, соопштија Министерството за труд и социјална политика.

МТСП на граѓаните од католичка вероисповед им го честитаат празникот Божик.​

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This