Пренџов му го честиташе реизборот на Мицкоски: Професоре честитки, трудот, трпението, искрениот пристап и чесноста секогаш водат кон победи и напредок

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пратеникот Љупчо Пренџов упати честитка делегатите и сите членови на ВМРО-ДПМНЕ кој му укажаа доверба на Христијан Мицкоски, и денешните избори за претседател на ВМРО-ДПМНЕ повторно го избраа за лидер на партијата, како и до претседателот, за трудот, трпението, искрениот пристап и чесноста кои го доведоа до повторна победа.

„Честитки до делегатите и сите членови на ВМРО-ДПМНЕ по повод реизборот на Христијан Мицкоски за Претседател на партијата. Донесовте вистинска одлука. Продолжуваме заедно да се бориме за подобро утре на секој еден наш сограѓанин. За држава без корупција. За подобро образование, здравство, подобра економија и нови работни места. Напредна и развиена Македонија е идејата која ГРОМ и ВМРО-ДПМНЕ силно ги поврзува. Професоре ЧЕСТИТКИ!!!! Трудот, трпението, искрениот пристап и чесноста секогаш водат кон победи и напредок“, напиша Пренџов

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This