Пресврт во Кочани: Љупчо Папазов од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Љупчо Папазаов, е нов градоначалник на Кочани.

Победата на Папазов ја соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при обраќањето по вториот круг на гласањето.

Според, неофицијални резултати, Папазов ја доби граданачалничката функција со предност од 18 гласови.

Претходно, во јавноста се појави информација дека победник во Кочани е актуелниот градоначалник Николчо Илијев од СДСМ и тоа со само 20 гласови.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This