Претседателот на Црна Гора Ѓукановиќ позитивен на корона вирусот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ е позитивен на корона вирусот, соопштија на 23 декември од неговиот кабинет, наведувајќи дека Ѓукановиќ се чувствувал добро и има благи симптоми. „Во согласност со епидемиолошките мерки, претседателот се наоѓа во самоизолација, од каде ќе ги извршува редовните претседателски обврски“, се вели во соопштението.

Поради контакт со позитивно лице на коронавирус, Ѓукановиќ превентивно ги откажа средбите, вклучително и средбата со претседателот на Големото Народно собрание на Турција Мустафа Шентоп.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This