February 7, 2023, 8:27 am

Приведени две лица во Кичево: При претрес во нивниот автомобил била откриена марихуана

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 06.12.2021 во Кичево, полициски службеници од ОВР Кичево ги лишиле од слобода Г.М.(32) од Кичево и Х.Б.(28) од с.Подвис.

При контрола на патничко возило „крајслер војаџер“, со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувале, кај Г.М. била пронајдена и одземена марихуана.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This