February 7, 2023, 11:25 pm

Приведени Индијци поради нелегален влез во Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полицајци вчера во Тетово привеле тројца жители на Индија кои во Македонија влегле нелегално. Тие биле откриени не булеварот „Видое Смилевски-Бато“.

-Околу 13 часот и 30 минути во Тетово, полициски службеници на МВР ги привеле П.В.(26), Б.Е.(37) и Т.В.(22) од Индија, поради илегален влез во нашата земја. Тројцата Индијци биле спроведени во Полициска станица за граничен премин Табановце, информира портпаролот Марјан Јосифоски.

За тројцата странски државјани ќе има понатамошна постапка за реадмисија во нивната држава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This